Biżuteria inspirowana Starożytnym Egiptem

Na blogu Kreatywnego Kufra pojawiło się ostatnio wyzwanie pt. "WYZWANIE WYJĄTKOWE KOBIETY - KLEOPATRA". Temat ten tak bardzo mi się spodobał, że choć nie często biorę udział w wyzwaniach postanowiłam spróbować, zajrzeć tam i siam i zainspirować się biżuterią Starożytnego Egiptu i samej pięknej Kleopatry. Najbardziej spodobały mi się bransolety jakie wówczas noszono i dlatego od masywnej dużej bransolety zaczęłam swoją pracę. W następnej kolejności powstał wisior i wiszące kolczyki. Głównym motywem tego kompletu jest skarabeusz - co tu ukrywać - bardzo wdzięczny temat do wykorzystania w biżuterii. Skarabeusz w Egipcie, był symbolem ponownych narodzin i pełnił funkcję amuletu, należał również do najczęstszego wyposażenia grobowców. Znalazłam informację, że najczęściej noszony był w postaci naszyjnika lub obrotowego pierścienia.

Moja biżuteria została w całości uformowana ręcznie z masy termoutwardzalnej fimo z użyciem metalicznych pigmentów. Do ozdoby pierwszy raz w swojej pracy użyłam również czarnych koralików TOHO :)

A oto szczegóły:

Bransoleta: 38 mm szerokości, w obwodzie ma niecałe 21 cm, jednak ze względu na elastyczność i giętkość materiału będzie pasować  i na nieco szerszy nadgarstek.


Wisior - średnica 6,2 mm, zawieszony na potrójnym grubym sznurku woskowanym, przozdobionym kuleczkami.

Zdecydowałam, że właśnie wisior zgłaszam na wyzwanie Kreatywnego Kufra pt. "WYZWANIE WYJĄTKOWE KOBIETY - KLEOPATRA".Kolczyki - długość wraz z biglem to niespełna 6,5 cm - są dwustronne!!!

Ciekawe tylko czy sama Kleopatra spojrzałaby przychylnie na ten komplet ;) Kto wie!

Komentarze

 1. Bardzo egipski, fajny komplet :) Szczególnie podoba mi się naszyjnik. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i zapraszam do ponownych odwiedzin :)

   Usuń
 2. Piękny komplet :) Żeby zwiększyć Twoje szanse na wyróżnienie proponuję dać tylko jeden przedmiot dziewczyny w KK mają w regulaminie słówko na ten temat. Poczytaj po co ktoś ci ma zarzucić niergulaminowe zgłoszenie. Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki! i za miły komentarz i za wskazówkę. której nie doczytałam :)

   Usuń
 3. Cudowny skarabeusz! Trzymam kciuki, bo to jedna z piękniejszych prac :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz